LAY EMPLOYEES (appointed under SO’s 570-575) ( * = non-pastoral work ) 

Camborne, Redruth & Hayle                                  Claire Beavis                              Joan Harvey*

                                                                               Sharon James                            Angela Rice*        

                                                                               Sue Rice                                     Susan Voisey

Falmouth & Gwennap                                            Jenny Lockwood

Truro                                                                       David Crocker                             Rita Soper*

                                                                               Victoria Hicks                              Sue Strawford

                                                                              Adrian Mitchell                             Karen Potts

                                                                              Janet Tredrea

Newquay, Perranporth & St Agnes                       Deb Booth*

 

St Austell                                                               Carol Baines                                 John Keast

                                                                              Sue Battison                                 Carole Thornton

                                                                              Debbie Eade*                               Karen Reynolds 

Bodmin, Padstow & Wadebridge                         Tracey Collins*                              West Cornwall

                                                                             Alison Gunderson* 

The Lizard & Mounts Bay                                     Theresa Hosking*                          Alison Jones

                                                                             Alice Altenberger                           Sarah Reed 

Launceston Area                                                 Richard Wright*                             Jordan Duke

                                                                            Sam Beazley                                  Mary Barriball*

Liskeard & Looe                                                  Helen Gardner                               Liz Wigley*

                                                                            Liz Lane                                         Evon Roberts*

Camelford & Week St Mary                                Sophie Doyle

Saltash                                                               Chris Clark                                     Joanna Couch*

Callington & Gunnislake                                     Louise James

District Lay Staff                                                 David Cross*                                 Debbie de Gruchy*

                                                                           Georgia Jenkin*                            Patrick Reynolds*

 

 

 

MINISTERS' WIDOWS AND WIDOWERS RESIDING IN THE DISTRICT

Allen, Mrs Lorraine (Revd Colin) - Lizard & Mount’s Bay Circuit

Bowen, Mrs Ruth - Falmouth & Gwennap Circuit 

Burt, Mrs Margaret (Revd Gerald) - Truro Circuit

Caldwell, Mrs Marion (Revd Martin) - Newquay, Perranporth & St Agnes Circuit

Cleave, Mrs Lynne (Revd Richard H) -Callington & Gunnislake Circuit

Dale, Mrs Brenda (Revd Trevor) - Bodmin, Padstow & Wadebridge Circuit

Day, Mrs Margaret (Revd Charles) - Truro Circuit

Drew, Mrs Liz (Revd Julyan) - West Cornwall Circuit

Edwards, Mrs Maureen (Revd Michael S. Edward) - Truro Circuit

Greene, Mrs Liz (Revd Roger) - Truro Circuit

Grose, Mrs Dorothy (Revd Peter) - St Austell Circuit

Hockley, Mrs Jennifer (Revd Ronald) - Bodmin, Padstow & Wadebridge Circuit

Hooton, Mrs Ann (Rev Ivor Earl) - Saltash Circuit

Nicholson, Mrs Anita (Revd David) - Liskeard & Looe Circuit

Polgrean, Mrs Kathleen (Revd Derek) - St Austell Circuit

Ridholls, Mrs Joan (Revd Joseph) – Newquay, Perranporth & St Agnes Circuit

Senior, Mrs Shirley (Revd Robert) - Camborne, Redruth & Hayle Circuit

Tointon, Mrs Grace (Revd William) - St Austell Circuit

Watson Mr Tony (Revd Joan) - St Austell Circuit

Williams, Mrs Dorothy (Revd Peter) - Lizard & Mounts Bay Circuit

Williams, Mrs Hazel (Revd Gerald) - Camborne, Redruth & Hayle Circuit 

If you need to contact them please refer to individual Circuit Administrators or to the District Office.